تبلیغات اینستاگرامی و ۱۰ نکته مهم قبل از تبلیغ

تبلیغات اینستاگرامی و ۱۰ نکته مهم قبل از تبلیغ

قبل از این موضوع باید بدونی که کیفیت پیج و محتوای تو خودش یجور تبلیغه! یعنی چی؟ یعنی تو با تولید محتوای حرفه‌ای می‌تونی از اکسپلور بازدید بگیری و اگر کارت متفاوت و دلنشین باشه مخاطب رو به پیجت می‌کشونه.

هدفت رو از تبلیغ مشخص کن گاهی وقت‌ها این هدف آگاه کننده و گاهی وقت‌ها پیشبرد فروش و ... و اهداف مختلف دیگه‌ست.

انواع اهداف تبلیغاتی رو در آینده برات توضیح می‌دیم و می‌گیم که تو با توجه به کسب و کار و شرایطت، چه هدفی برات مناسبه و چطور باید هدف‌گذاری کنی.

سعی کن پیجی که می‌خوای بهش تبلیغ بدی با موضوع پیج تو مرتبط یا هدفش به تو نزدیک باشه.

تبلیغات اینستاگرامی

قبل از تبلیغ چند تا سوال از خودت بپرسُ‌، اول از همه این‌که آیا پیج من چیزی برای ارائه به مخاطب داره؟ آیا محتوای من چیزی به مخاطب اضافه می‌کنه؟ آیا محتوای من حال خوب به مخاطب می‌ده؟ آیا نسبت به رقبا مزیتی داره؟‌ اگر جواب همه‌ی این سوال‌ها مثبت بود، تبریک می‌گم وقتشه که تبلیغاتت رو شروع کنی.

اما اگر منفی بود یا جواب این سوال‌ها رو نمی‌دونستی چی؟ با من همراه باش تا بهت بگم.

تو باید از جزئی‌ترین نکات شروع کنی وشخصیت پیجت رو بسازی، باید یک پروفایل حرفه‌ای برای خودت  طرای کنی که شامل بایوگرافی، عکس پروفایل واسمت می‌شه؛این نکته خیلی مهمه چون اولین چیزی که به چشم مخاطب میاد،بایوگرافی پیجته، که بعدا بهت می‌گیم هرشخصیت نسبت به کارش باید چه پروفایلی بسازه.

ایرادی نداره اگر توی پیجت فقط عکس گذاشتی اما بهتره از ویدیو هم استفاده کنی به کیفیت عکس‌ها و فیلم‌های توی پیجت خیلی باید اهمیت بدی، همین یک نکته‌ی کوچک می‌تونه بین تو و رقبات تفاوت ایجاد کنه.

اما طراحی تمپلیت از مهم‌ترین قسمت‌های کار توئه، تمپلیت اساسا به وجود اومده که به پست‌هات نظم بده. پس استفاده از یک تمپلیت شلوغ هم نظم پیجت رو از بین می‌بره و هم مخاطبت رو خسته می‌‌کنه. سعی کن تا جایی که می‌شه مینیمال باشی اما زیاده‌روی نکن. برای نوشتن تیتر روی کاور حتما از فونت بولد استفاده کن. لزومی نداره که حتما از عکس خودت روی کاور استفاده کنی، اگرچه این کار به پرسونال برندت کمک می‌کنه. ولی به هر دلیلی اگر دوست نداری این کار رو بکنی، یک تصویر مرتبط پیدا کن و به عنوان کاور از اون استفاده کن. استفاده از کاور مثل جلد یک کتاب می‌مونه که توجه مخاطب رو جلب می‌کنه و اگر به دلش بشینه حتما ازش استقبال می‌کنه؛ ضمن این که با یک کاور خوب شانس رفتن پست به اکسپلور زیاد می‌شه. پس یک کاور حرفه‌ای طراحی کن و راحت برو تو اکسپلور.

کپشن نوشته‌ی کوتاهیه که باید مکمل محتوای تصویری‌ات باشه پس وجودش خیلی مهمه. علاوه بر اون باید طوری بنویسی که حس دوستانه با مخاطب ایجاد کنه، سوال های چالشی، تعریف تجربیاتت یا انگیزه دادن به مخاطب می‌تونه کپشنت رو جذاب تر کنه.

اهمیت هایلایت‌ها رو هم نباید دست کم بگیری، شرایط کار یا معرفی‌نامه‌ای از خودت استوری و بعد هایلایت کن. به چهار هایلایت اولت خیلی باید اهمیت بدی چون مخاطب اول فقط چهار هایلایت اولت رو می‌بینه و اگر اون چهار تا هایلایت جذبش کنه ورق می‌زنه و احتمال داره که بقیه رو هم ببینه.

اما نکته‌ی اصلی اینه که از خودت بپرسی اماده‌ی پذیرایی از کسایی که به پیجت میان هستی؟ فکر کن یک مغازه زدی ولی هیچ جنسی برای ارائه به مخاطبت نداری، به نظرت بدون جنس و با یک ویترین که فقط عکس به در و دیوارش چسبوندی، مخاطب میاد سراغت؟ توی بازار اگر به مشتری بگی برو بعدا که جنسم اومد بیا، قطعا می‌ره و نمیاد و جنسش رو از جای دیگه تامین می‌کنه. پس به پیجت به چشم مغازه‌ات نگاه کن، به عنوان مثال اگر پیج فروشگاهی یا پیج ارائه خدمات داری باید خودت‌ رو برای سفارش فالوورهای جدیدت آماده کنی. اگر هم گروهی کار می‌کنی از برطرف شدن نیاز مشتری‌هات اطمینان حاصل کن، اولین تماس فالورها با تو خیلی مهم و سرنوشت‌سازه.

همه‌ی این نکات باعث می‌شه مخاطبی که از بنر تبلیغاتی به پیجت میاد درگیر و جذب پیجت بشه، یادت باشه فعالیت مستمر توی پیج این حس رو به مخاطبت می‌ده که براشون ارزش قائلی و می‌تونی حالش رو خوب کنی.

 

برچسب‌ها :
  • تبلیغ
  • پیج
  • اینستاگرام
  • اکسپلور
  • آکادمی علیرضا اکبری
  • اره اندازی کسب و کار

دیدگاه کاربران (0)